Video: Ozdraviće Crna Gora apr 14, 2020

Video: Ozdraviće Crna Gora

Domovi zdravlja Crne Gore poslali poruku građanima da ostanu kod kuće.
Kontakt telefoni apr 03, 2020

Kontakt telefoni

Telefon odgovornog lica za transport je 067 619 143 - RadmilaKalezić, glavna sestra Telefon odgovornog ljekara koji će biti zadužen za COVID-19 je 067341 975
Direktor Doma zdravlja obišao karantine mar 26, 2020

Direktor Doma zdravlja obišao karantine

Direktor Doma zdravlja Danilovgrad, dr Dejan Mandić, je danas obišao karantine smještene u Regionalnoj školi RESPA i na Policijskoj akademiji u Danilovgradu sa rukovodiocima karantina Anom Veljović i Bobanom Šaranović.
Donijete privremene mjere protiv širenja korona virusa mar 16, 2020

Donijete privremene mjere protiv širenja korona virusa

Ministarstvo zdravlja naredilo je, na osnovu člana 55 stav 1 tač. 2, 4 i 9 Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti („Službeni list CG“, broj 12/18), preduzimanje privremenih mjera za sprečavanje, unošenja u zemlju, suzbijanje i sprečavanje prenošenja korona virusa.
Saopštenje za javnost IJZ - Novi koronavirus mar 12, 2020

Saopštenje za javnost IJZ - Novi koronavirus

Poštovani građani Crne Gore, Novi koronavirus je jedna od najozbiljnijih javnozdravstvenih prijetnji sa kojom se svijet ikada susreo.
Dobrovoljno davanje krvi povodom dana opštine dec 10, 2019

Dobrovoljno davanje krvi povodom dana opštine

U čast 09.decembra dana oslobođenja opštine Danilovgrad, u petak 06.decembra, održana je tradicionalna akcija dobrovoljnog davanja krvi u Domu zdravlja Danilovgrad, kojoj se odazvalo 120 građana i tom prilikom je prikupljeno 103 jedinice krvi.
U Danilovgradu briga o penzionerima na visokom nivou dec 05, 2019

U Danilovgradu briga o penzionerima na visokom nivou

Danilovgrad- Memorandum o saradnji koji je u februaru 2014.godine potpisan od strane fonda PIO, Doma zdravlja “Dimitrije Dika Marenić” i udruženja Danilovgradskih penzionera, a tiče se svih onih aktivnosti koje su usmjerene na poboljšanju zdravstvene zaštite osoba trećeg doba, uspješno se realizuje na zadovoljstvo najstarije populacije u gradu na Zeti, potvrđeno je juče na sastanku čelnika pomenutih subjekata , dirtektora Fonda PIO Dusana Perovica, Predsjednika Udruzenja penzionera Danilovgrad Nikole Cagorovica, a u prisustvu predsjednice Opštine Zorice Kovačević i direktorice Centra za socijalni rad Maje Luketić.
Značajna podrška kompanije Novartis Pharma Services Domu zdravlja ”Dimitrije-Dika Marenić” Danilovgrad nov 01, 2019

Dom zdravlja Danilovgrad, aktivno sprovodi skrining programe u okviru Nacionalnog programa za kontrolu raka (skrining karcinoma dojke, grlića materice i debelog crijeva), takođe želi i da radi na smanjenju riziko-faktora i podizanje nivoa svijesti građana o potrebi zdravog življenja i očuvanja zdravlja, kao i da se pošalje snažna poruka ženama, koliko je važno da vode računa o svom zdravlju.
Saradnji izmedju Fonda  PIO Crne Gore , ZU Dom zdravlja Danilovgrad i Udruzenja penzionera Danilovgrad okt 16, 2019

Saradnji izmedju Fonda PIO Crne Gore , ZU Dom zdravlja Danilovgrad i Udruzenja penzionera Danilovgrad

U skladu sa odredbama iz Memoranduma o saradnji izmedju Fonda PIO Crne Gore , ZU Dom zdravlja Danilovgrad i Udruzenja penzionera Danilovgrad , 10.10. i 24.10 u prostorijama Centra za socijalni rad u Danilovgradu i Spuzu , je organizovao predavanje za penzionersku populaciju na temu: NAJCESCE RESPIRATORNE INFEKCIJE sa predavacem Dr Milosem Jovanovicem.
Poziv za prikupljanje ponuda za prodaju motornih vozila –sistemom zatvorenih koverti –i poziv nov 05, 2018

ZU Dom zdravlja„Dimitrije –Dika Marenić“Danilovgrad na osnovu članova 30 i 40 Zakona o državnoj imovini („Službeni list CG”, broj 21/09 i 40/11), a u skladu sa čl. 6. Uredbe o prodaji i davanju u zakup stvari u državnoj imovini (Službeni List CG br. 44/10), a na osnovu saglasnosti Ministarstva finansija broj: 01-15168/2018 od 03.10.2018. godine, saglasnosti Ministarstva zdravlja broj.404-213/2018-4 od 05.10.2018. godine, Odluke o pokretanju postupka prodaje putničkih motornih vozila br.2159 od 18.09.2018.godine, objavljuje:
Planinari dali krv mar 15, 2018

Planinari dali krv

Članovi Alternativnog udruženja planinara "Ćutuk" i Tekvondo kluba ,,Danilovgrad" organizovali su, u Domu zdravlja Danilovgrad, devetu akciju dobrovoljnog davalaštva krvi.
Četrdeset žena dobilo poklone mar 09, 2018

Četrdeset žena dobilo poklone

Žene operisane od tumora dojke okupile su se juče na desetom, tradicionalnom druženju koje za njih organizuje uprava danilovgradskog Doma zdravlja Dimitrije Dika Marenić”. Četrdesetak Danilovgrađanki, kojima je karcinom otkriven skriningom dojke, dobile su cvijeće i poklone, i družile se sa ljekarima koji godinama brinu o njihovom zdravlju.