Ljekarska uvjerenja - Medicina rada

Kod nas ćete kompletan pregled obaviti profesionalno, brzo i efikasno. Bilo da zdravstveni pregled obavljate prvi put, na zahtjev poslodavca, ili vam je uvjerenje potrebno samo da biste produžili vozačku dozvolu, na pravom ste mjestu.

ljekarskauvjerenjaslier

Medicina rada podrazumijeva usluge specifične zdravstvene zaštite na osnovu pojedinačnih potreba građana ili po zahtjevima poslodavaca na osnovu sklopljenih ugovora.

Usluge se pružaju stručno, brzo i efikasno.

1. Ljekarska uvjerenja koja specijalista medicine rada na osnovu medicinske dokumentacije izdaje svakodnevno:

- za zasnivanje radnog odnosa u administraciji, laka radna mjesta, upis na fakultet, kolektivni život u studentskom domu i druga građanska prava

- za sudskog vještaka

- za sklapanje braka maloljetne osobe

- za podobnost usvajanja djeteta

- za školovanje

- za boravak u inostranstvu i td.

2. Ljekarska uvjerenja i sistematski pregledi koja se rade komisijski zakazuju se četvrtkom ili po potrebi nekim drugim danom:

- ljekarska uvjerenja i sistematske preglede o sposobnosti za rad na radna mjesta sa i bez opterećenja, rad na visini, na vodi i drugim otežanim uslovima rada -prethodni, periodični, preventivni i ciljani pregledi,

- ljekarska uvjereja o sposobnosti upravljanja motornim vozilom u drumskom saobraćaju A,B,C,D i E kategorije i za polaganje svih kategorija,

- ljekarska uvjerenja za taxi vozače i specijalna vozila,

- ljekarska uvjerenja za posjedovanje i nošenje vatrenog oružja,

- ljekarska uvjerenja o sposobnosti za obavljanje službe u Vojsci Crne Gore

- ljekarska uvjerenja za poslove u službi zaštite imovine i lica uz nošenje vatrenog oružja,

- ljekarska uvjerenja za upravljanje čamcem,

- ljekarska uvjerenja za spasioce na vodi,

- ljekarska uvjerenja za ronioce i podvodno deminiranje,

- ljekarsko uvjerenje za rad u vodenom saobraćaju – pomorci

U Komisiji za izdavanje ovih ljekarskih uvjerenja učestvuju sledeći specijalisti:

Oftalmolog, neurolog, psihijatar, psiholog, radiolog, biohemičar, internista i specijalista medicine rada.

Naš CJENOVNIK pogledajte ovdje.

Ova Služba radi svakodnevno od 07–15 časova. Sistematski pregledi za radnike se rade četvrtkom.

Kontakt telefon: 020 811 575 i 067 341 975